Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Sabin Stroe
Arbitru observator Sebastian Stoianov
Observator Marin Petrache
Spectatori 1.000

Meciul din data 11.05.2014 dintre echipele FC Vaslui si Oțelul Galați se disputa in localitatea Vaslui pe stadionul Municipal. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Sabin Stroe.

FC Vaslui: Matías Enrique ABELAIRAS, Liviu Ion ANTAL, Mauricio Andrés CUERO Castillo, Alexandru BUZIUC, Daniel Mihai BURCEA, Andrei Ștefan ENESCU, Sergiu Cristian POPOVICI, Igor PRAHIĆ, Mike TEMWANJERA, Cătălin George STRATON, Adrian Marian PĂTULEA si rezervele: Adrian Neniță, Octavian Dorin ORMENIŞAN, Andrei Susler.

Oțelul Galați: Stéphane TRITZ, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru Florian ZAHARIA, Giuseppe PRESTIA, Daniel POPESCU, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Armando COOPER, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Gabriel Nicu GIURGIU, Florin LOVIN si rezervele: Sergiu Ioan Viorel COSTIN, Alexandru TUDORIE, Tadas SIMAITIS, Diego Nahuel SEVILLANO, Constantin MIŞELĂRICU, Liviu Dorin BĂJENARU, Ioan Constantin FILIP.

GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de HENRIQUE De Jesus Bernardo (atacant). In minutul 10 al partidei dintre FC Vaslui si Oțelul Galați, Oțelul Galați deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de HENRIQUE De Jesus Bernardo (atacant). In minutul 2 al partidei dintre FC Vaslui si Oțelul Galați, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha (extremă dreapta). In minutul 31 al partidei dintre FC Vaslui si Oțelul Galați, scorul devine 0 - 3.
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș stânga Mauricio Andrés CUERO Castillo si intra Adrian Neniță
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Liviu Ion ANTAL (mijlocaș dreapta). In minutul 39 al partidei dintre FC Vaslui si Oțelul Galați, scorul devine 1 - 3.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Igor PRAHIĆ
In minutul 45, FC Vaslui - Oțelul Galați, scor 1 - 4, gol din penalty transformat pentru Oțelul Galați de "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 48, schimbare, iese fundaș central Daniel Mihai BURCEA si intra Andrei Susler
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Liviu Ion ANTAL
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Armando COOPER si intra Ioan Constantin FILIP
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Daniel POPESCU si intra Constantin MIŞELĂRICU

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Oțelul Galați.

Adrian NENIȚĂ
32’
1 - 3 Liviu ANTAL 39’
Igor PRAHIĆ 45’
1 - 4 45’ penalty MARQUINHOS
Daniel Mihai BURCEA
Andrei SUSLER
48’
Liviu ANTAL 50’
65’ MARQUINHOS
Alexandru TUDORIE
70’ Armando COOPER
Ioan FILIP
82’ Daniel POPESCU D.