Arbitri asistenţi Octavian Șovre, Valentin Avram
Arbitru observator Alexandru Midvichi
Observator Iulius Nemtanu
Spectatori 1.000

Meciul din data 10.05.2014 dintre echipele Săgeata Năvodari si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Constanța pe stadionul Farul. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre, Valentin Avram.

Săgeata Năvodari: Claudio Ioan Băican, Ovidiu VEZAN, Florin Vasile ACHIM, Miloš DELETIĆ, David López Nadales "FONSI", Cristian Lucian MUNTEANU, Silviu Gabriel PANĂ, Ionuț Andrei PETELEU, Florin POPA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Dulee JOHNSON si rezervele: Valentin BĂRBULESCU, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Viorel DINU II, Alexandru GRIGORAȘ, José Emilio GUERRA Rodríguez, Alexandru TUDOSE.

Concordia Chiajna: Florin Flavius PURECE, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Valentin Costin DIMA, Daniel Constantin FLOREA, Marius IONIȚĂ, Mihai Daniel LECA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Carlos WELLINGTON da Silva, Narcisse Kiswensia BAMBARA si rezervele: Alberto COBREA, Liviu Adrian GANEA, Sorin Constantin ISPIR, Neluț Stelian ROȘU, Cătălin Mihai SAVIN, Sorin Daniel STRĂTILĂ, Alin Marian ZAHARIA.

GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Cristian Lucian MUNTEANU (fundaș central). In minutul 25 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Concordia Chiajna, Săgeata Năvodari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Narcisse Kiswensia BAMBARA
In minutul 38, schimbare, iese fundaș central Marius IONIȚĂ si intra Alin Marian ZAHARIA
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Florin Vasile ACHIM (mijlocaș dreapta). In minutul 52 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Cristian Lucian MUNTEANU (fundaș central). In minutul 6 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Ovidiu VEZAN (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Concordia Chiajna, scorul devine 4 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra José Emilio GUERRA Rodríguez
In minutul 70, schimbare, iese atacant Carlos WELLINGTON da Silva si intra
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Silviu Gabriel PANĂ si intra Valentin BĂRBULESCU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alin Marian ZAHARIA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Florin Vasile ACHIM
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Andrei PETELEU si intra Alexandru TUDOSE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Săgeata Năvodari.

Silviu PANĂ 27’
34’ Narcisse BAMBARA