Arbitri asistenţi Florin Păunescu, Marius Badea
Arbitru observator Daniel Demetrescu
Observator Ioan Zare
Spectatori 500

Meciul din data 15.05.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Corona Brașov se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu, Marius Badea.

Pandurii Târgu-Jiu: Paul Viorel ANTON, ALEX dos Santos Gonçalves, ELTON Constantino Da Silva, ERICO Constantino da Silva, Deivydas MATULEVIČIUS, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Paraskevas CHRISTOU, Marian PLEAȘCĂ, Feiz SHAMSIN, Răzvan Marian STANCA si rezervele: Doru BRATU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alin Florian BULEICĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, David Andrés DISTÉFANO, Michał GLIWA, Iulian MAMELE.

Corona Brașov: Mihai Aurelian ISTROFOR, Cornel Ioan COMAN, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Remus Cristian DĂNĂLACHE, Rareș Ștefan FORIKA, Sergiu Victor HOMEI, Radu Leonte, Florin MANEA, Ovidiu Ionuț MENDIZOV, Francisco WANDERSON Miranda, Sergiu Florin BUȘ si rezervele: Cătălin Iulian DEDU, Dragoș Dănilă, Lucian Ionuț GĂTEJ, Alin Mihai MANEA, Sergiu Alexandru NEACŞA, Horia POPA, Raphael Andrei STĂNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Paul Viorel ANTON (mijlocaș central). In minutul 10 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Corona Brașov, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de ALEX dos Santos Gonçalves (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Corona Brașov, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Radu Leonte si intra Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central ELTON Constantino Da Silva si intra David Andrés DISTÉFANO
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin MANEA si intra Cătălin Iulian DEDU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Deivydas MATULEVIČIUS (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Corona Brașov, scorul devine 3 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Feiz SHAMSIN si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 67, schimbare, iese fundaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR