Arbitru George Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Bogdan Velicu (București) și Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Bogdan Niculae (București)

Meciul din data 17.05.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Vaslui se disputa in localitatea Piatra-Neamț pe stadionul Ceahlăul. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Velicu (București) și Stelian Slabu (Brașov).

Ceahlăul Piatra-Neamț: Adrian Ion GHEORGHIU, Marius Gheorghe ONCIU, Andrei Ovidiu MARC, Emil Gabriel JULA, Bojan JOVIĆ, Alexandru ICHIM, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Lucian Cristian CAZAN, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Alexandru MARGINĂ, Lucas Gabriel López GARCÍA, Nicolae CALANCEA, Marius Ștefan RUSU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Doru POPADIUC.

FC Vaslui: Andrei Susler, Mike TEMWANJERA, Adrian Marian PĂTULEA, Sergiu Cristian POPOVICI, Gigel POPA, Octavian Dorin ORMENIŞAN, Adrian Neniță, Daniel Mihai BURCEA, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru BUZIUC, Ionuț BALAUR si rezervele: Tăune, ȘOPU, Marian Cucchiaroni MIHAIL, EPURE.

GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș defensiv). In minutul 08 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Vaslui, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Emil Gabriel JULA (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si FC Vaslui, scorul devine 2 - 0.
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 57, schimbare, iese atacant Emil Gabriel JULA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Ionuț BALAUR
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Ion GHEORGHIU si intra Doru POPADIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Ceahlăul Piatra-Neamț.