Arbitri asistenţi Imre Bucsi, Florin Neacșu
Arbitru observator Ionuț Coza
Observator Bogdan Niculae
Spectatori 1.000

Meciul din data 05.04.2015 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Piatra-Neamț pe stadionul Ceahlăul. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Dragoș Istrate impreuna cu arbitrii asistenti Imre Bucsi, Florin Neacșu.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Nicolae CALANCEA, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vlad Alexandru ACHIM, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Alexandru ICHIM, Miloš MARKOVIĆ, Doru POPADIUC, Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES", Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Rafael Reis KNIEF si rezervele: Christian CHIRIELETTI, George CÂRJAN, Marian Liviu DRĂGHICEANU, Adrian Ion GHEORGHIU, Bojan JOVIĆ, Alexandru MARGINĂ, Marius Ștefan RUSU.

Viitorul Constanța: Răzvan MARIN, Romario Sandu BENZAR, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Iulian MAMELE, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Bănel NICOLIȚĂ, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Călin Septimiu ALBUȚ si rezervele: Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alexandru BUZBUCHI, Robert George HODOROGEA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Cătălin Constantin MUNTEANU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Silviu Gabriel PANĂ.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Rafael Reis KNIEF
In minutul 28, schimbare, iese fundaș stânga Rafael Reis KNIEF si intra Christian CHIRIELETTI
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 43, Ceahlăul Piatra-Neamț - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 45+1, Ceahlăul Piatra-Neamț - Viitorul Constanța, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
In minutul 65, schimbare, iese atacant Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES" si intra George CÂRJAN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Doru POPADIUC
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan MARIN si intra Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 86, schimbare, iese atacant HENRIQUE De Jesus Bernardo si intra Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 90+5, Ceahlăul Piatra-Neamț - Viitorul Constanța, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 90+8, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Christian CHIRIELETTI
28’
Vlad ACHIM 41’
0 - 1 43’ penalty Bogdan MITREA
1 - 1 penalty Vlad ACHIM 45+1’
63’ Cristian DAMINUȚĂ
Francisco TORRES
George CÂRJAN
65’
73’ Florin TĂNASE
Alexandru MITRIȚĂ
Sebastian CHITOȘCĂ
Alexandru MARGINĂ
74’
Doru POPADIUC 76’
83’ Răzvan MARIN
Silviu PANĂ
86’ Bernardo HENRIQUE