Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Cătălin Cursaru (Ploieşti)
Spectatori 3000

Meciul din data 27.02.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

ASA Târgu-Mureș: George Marius ȚUCUDEAN, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Gabriel Eugen MATEI, Gabriel Stelian MUREŞAN, Iván GONZÁLEZ López, Alexandru DEDOV, Marius Marcel CONSTANTIN, Pablo Daniel BRANDÁN, Filip JAZVIĆ si rezervele: Adrian Dumitru BORZA, Adrian Ioan VICIU, Adrian MUTU, Nicolás Martín GOROBSOV, Ramiro COSTA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Ionuț BALAUR.

FC Botoșani: Quenten MARTINUS, Stelian Nicolae CUCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP, Deivydas MATULEVIČIUS, George Andrei MIRON, Michael NGADEU-NGADJUI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si rezervele: Fernando Miguel CARRALERO Garcia, José David CASADO, Attila László HADNAGY, Plamen Ivanov ILIEV, Petre Daniel IVANOVICI, Nicolae Constantin MUȘAT, Florin Constantin PLĂMADĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 14 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra José David CASADO
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Attila László HADNAGY
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Pablo Daniel BRANDÁN si intra Ramiro COSTA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru DEDOV si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 84, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 84, schimbare, iese fundaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Laurențiu Cosmin BUȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Paul PÂRVULESCU 36’
46’ István FÜLÖP
José David CASADO
50’ Quenten MARTINUS
55’ Quenten MARTINUS