Data disputării 31.03.2016 - 20:30
Stadion Trans Sil
Localitatea Târgu Mureș
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 31.03.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Viitorul se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

ASA Târgu-Mureș: Laurențiu Cosmin BUȘ, Pablo Daniel BRANDÁN, Ionuț BALAUR, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Adrian MUTU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Gabriel Eugen MATEI, Filip JAZVIĆ, Iván GONZÁLEZ López, Andrei Cosmin CIOLACU si rezervele: Ramiro COSTA, George Marius ȚUCUDEAN, Adrian Ioan VICIU, Lucian GERMAN, Alexandru DEDOV, Sergiu Horațiu MUTH.

FC Viitorul: Cristian George GANEA, Aurelian Ionuț CHIȚU, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, Kévin BOLI, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Răzvan MARIN, Peterson dos Santos PEÇANHA, Vlad RUSU, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Alexandru CICÂLDĂU, Florinel Teodor COMAN, Ciprian Antonio PERJU, Árpád Ors György TORDAI, Carlo CASAP.

In minutul 29, schimbare, iese atacant Vlad RUSU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Filip JAZVIĆ
In minutul 49, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Filip JAZVIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 49 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Pablo DE LUCAS Torres (mijlocaș stânga). In minutul 65 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Viitorul, FC Viitorul deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Adrian MUTU si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Alexandru DEDOV
In minutul 76, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Ramiro COSTA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Cristian George GANEA
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga Ianis HAGI si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Peterson dos Santos PEÇANHA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de George Marius ȚUCUDEAN (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Viitorul, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

RUSU
29’ Vlad RUSU
George ȚUCUDEAN
69’
Laurențiu BUȘ
Alexandru DEDOV
69’
Andrei CIOLACU
Ramiro COSTA
76’
76’ Cristian GANEA
79’ Ianis HAGI
Alexandru CICÂLDĂU
George ȚUCUDEAN 86’
86’ Peterson PEÇANHA
1 - 1 George ȚUCUDEAN 87’