Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)
Spectatori 700

Meciul din data 11.04.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin).

Pandurii Târgu-Jiu: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Adrian Ioan HORA, Nikola VASILJEVIĆ II, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Răzvan Marian STANCA, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Constantin GRECU, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Lukáš DROPPA, Liviu Ion ANTAL si rezervele: Carlos WELLINGTON da Silva, Filip MRZLJAK, João Pedro MINGOTE Ribeiro, ERICO Constantino da Silva, Alexandru Teofil CIUCUR, Gordan BUNOZA, Florin Dorin ACSINTE.

ASA Târgu-Mureș: Nicolás Martín GOROBSOV, Ionuț BALAUR, Pablo Daniel BRANDÁN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Marius Marcel CONSTANTIN, Gabriel Eugen MATEI, Gabriel Stelian MUREŞAN, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Adrian Dumitru BORZA, Robert CANDREA, Andrei Cosmin CIOLACU, Ramiro COSTA, Răzvan Sorin STOICA, Adrian Ioan VICIU.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 10 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Dorian VOICULEŢ (extremă dreapta). In minutul 19 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Liviu Ion ANTAL (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Nicolás Martín GOROBSOV (mijlocaș dreapta). In minutul 65 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 2.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Liviu Ion ANTAL
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Pablo Daniel BRANDÁN si intra Andrei Cosmin CIOLACU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 80 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Nikola VASILJEVIĆ II si intra Filip MRZLJAK
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Ramiro COSTA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Constantin GRECU
In minutul 90+4, schimbare, iese extremă stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Norbert Sandor FEKETICS

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.

3 - 1 Liviu ANTAL 50’
53’ Paul PÂRVULESCU
55’ Pablo BRANDÁN
Mihai RĂDUȚ 56’
3 - 2 65’ Nicolás GOROBSOV
67’ George ȚUCUDEAN
Liviu ANTAL 72’
73’ Marius CONSTANTIN
75’ Pablo BRANDÁN
Andrei CIOLACU
3 - 3 80’ Ionuț BALAUR
Nikola VASILJEVIĆ
Filip MRZLJAK
81’
Cristian SĂPUNARU 82’
Mihai RĂDUȚ
Alexandru CIUCUR
83’
84’ Nicolás GOROBSOV
Dan NISTOR
Carlos WELLINGTON
86’
90+2’ George ȚUCUDEAN