Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 2.000

Meciul din data 25.04.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

ASA Târgu-Mureș: Laurențiu Cosmin BUȘ, Gabriel Eugen MATEI, Nicolás Martín GOROBSOV, Iván GONZÁLEZ López, Pablo Daniel BRANDÁN, Adrian Dumitru BORZA, Ionuț BALAUR, Gabriel Stelian MUREŞAN, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Lucian GERMAN, Norbert Sandor FEKETICS, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA, Sergiu Horațiu MUTH, Adrian Ioan VICIU.

Astra Giurgiu: Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Takayuki SETO, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Valerică Marius GĂMAN, GERALDO Washington Regufe Alves, Damien BOUDJEMAA, Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC si rezervele: Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Adrian Manuel SCARLATACHE, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA, William Douglas DE AMORIM.

In minutul 29, ASA Târgu-Mureș - Astra Giurgiu, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Dumitru BORZA si intra Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Daniel George NICULAE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 74, schimbare, iese rezervă Marius Marcel CONSTANTIN si intra Norbert Sandor FEKETICS
In minutul 75, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 77 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 3.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, George Marius ȚUCUDEAN
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Nicolás Martín GOROBSOV (mijlocaș defensiv). In minutul 86 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel Constantin FLOREA (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Andrei CIOLACU
45’
Adrian BORZA
Marius CONSTANTIN
45’
Paul PÂRVULESCU 47’
0 - 2 50’ FILIPE TEIXEIRA
Gabriel MUREȘAN 53’
59’ Fernando BOLDRIN
William DE AMORIM
66’ Florin LOVIN
Daniel NICULAE
73’ Damien BOUDJEMAA