Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 1000

Meciul din data 02.05.2016 dintre echipele FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Orășenesc. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Viitorul: Ianis HAGI, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Aurelian Ionuț CHIȚU, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, Cristian George GANEA, Robert George HODOROGEA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Árpád Ors György TORDAI, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Carlo CASAP, Alexandru CICÂLDĂU, Florinel Teodor COMAN, Ciprian Antonio PERJU.

ASA Târgu-Mureș: Claudiu Dorian VOICULEŢ, Andrei Cosmin CIOLACU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Sergiu Horațiu MUTH, Nicolás Martín GOROBSOV, Norbert Sandor FEKETICS, Alexandru DEDOV, Robert CANDREA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Pablo Daniel BRANDÁN, Adrian Dumitru BORZA si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Răzvan Sorin STOICA, Sergiu PĂCURAR, Lucian GERMAN.

In minutul 20, FC Viitorul - ASA Târgu-Mureș, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Laurențiu Cosmin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Ianis HAGI (atacant). In minutul 25 al partidei dintre FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alexandru DEDOV
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Alexandru DEDOV (extremă dreapta). In minutul 33 al partidei dintre FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Kévin BOLI (fundaș central). In minutul 37 al partidei dintre FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 43, schimbare, iese fundaș dreapta Romario Sandu BENZAR si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Andrei Cosmin CIOLACU si intra Răzvan Sorin STOICA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Carlo CASAP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Carlo CASAP (rezervă). In minutul 48 al partidei dintre FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 4 - 1.
In minutul 54, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Lucian GERMAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Florin Lucian TĂNASE (extremă stânga). In minutul 67 al partidei dintre FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 5 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru DEDOV si intra Adrian Gheorghe ŞUT
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Florin Lucian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Florin Lucian TĂNASE (extremă stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Viitorul si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 6 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 1 pentru echipa FC Viitorul.

2 - 0 Ianis HAGI 25’
28’ Alexandru DEDOV
2 - 1 33’ Alexandru DEDOV
3 - 1 Kévin BOLI 37’
Florinel COMAN
43’
46’ Andrei CIOLACU
Răzvan Sorin STOICA
Dragoş NEDELCU
Carlo CASAP
46’
4 - 1 Carlo CASAP 48’
Ianis HAGI
Tudor BĂLUȚĂ
54’
57’ Claudiu VOICULEŢ