Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 3.000

Meciul din data 10.05.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

ASA Târgu-Mureș: Laurențiu Cosmin BUȘ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Gabriel Eugen MATEI, Nicolás Martín GOROBSOV, Robert CANDREA, Andrei Cosmin CIOLACU, Pablo Daniel BRANDÁN, Adrian Dumitru BORZA, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: Sergiu Horațiu MUTH, Lucian GERMAN, Norbert Sandor FEKETICS, Răzvan Sorin STOICA, Adrian Ioan VICIU, Adrian Gheorghe ŞUT.

Fotbal Club FCSB: Paul PAPP, Cornel Emilian RÂPĂ, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alin Dorinel TOȘCA, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Ciprian Andrei MARICA, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Alexandru BOURCEANU, Tha'er Fayed BAWAB si rezervele: Doru POPADIUC, Grégory Victor TADÉ, Cristian Iulian ONȚEL, Vlad Dumitru MIHALCEA, Valentin Alexandru COJOCARU, Cătălin CARP.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Tha'er Fayed BAWAB (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 45+2, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Andrei Cosmin CIOLACU. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Cornel Emilian RÂPĂ si intra Doru POPADIUC
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (mijlocaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Doru POPADIUC (rezervă). In minutul 51 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Sebastian TAMAȘ si intra Vlad Dumitru MIHALCEA
In minutul 56, schimbare, iese fundaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Lucian GERMAN
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Cristian Iulian ONȚEL
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cristian Iulian ONȚEL (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 4.
In minutul 90, ASA Târgu-Mureș - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 4, gol din penalty transformat pentru ASA Târgu-Mureș de Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Adrian Gheorghe ŞUT
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Sergiu Horațiu MUTH

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Andrei CIOLACU 45+2’
46’ Cornel RÂPĂ
Doru POPADIUC
0 - 2 49’ Alexandru CHIPCIU
0 - 3 51’ Doru POPADIUC
52’ Gabriel TAMAȘ
Vlad MIHALCEA
Paul PÂRVULESCU
Lucian GERMAN
56’
60’ Alexandru CHIPCIU