FC Botoșani - A.S. Ardealul Târgu-Mureș - 29.08.2016 English version
Data disputării 29.08.2016 - 21:00
Localitatea Botoșani
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 4000

Meciul din data 29.08.2016 dintre echipele FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Bogdan Gheorghe (București).

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Florin Constantin PLĂMADĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Deivydas MATULEVIČIUS, Plamen Ivanov ILIEV, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Mihai Cătălin BORDEIANU, Victoraș ASTAFEI, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Sergiu Cristian POPOVICI, Alexandru ICHIM, Răzvan GREU, Lóránd Levente FÜLÖP, Călin Septimiu ALBUȚ.

ASA Târgu-Mureș: Ianis Alin ZICU, Claudiu BELU-IORDACHE, Adrian Ioan VICIU, Romeo Constantin SURDU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Benjamin Thomas KUKU, Gabriel Eugen MATEI, Alin DOBROSAVLEVICI, Marius Marcel CONSTANTIN, Raul Răzvan COSTIN, Andrei CORDOȘ si rezervele: Octavian URSU, Gaston Xavier MENDY, Norbert Sandor FEKETICS, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA, Octavian Ronaldo DEACONU.

GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ianis Alin ZICU (extremă stânga). In minutul 19 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Benjamin Thomas KUKU
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Raul Răzvan COSTIN
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Victoraș ASTAFEI
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Gabriel Eugen MATEI (fundaș dreapta). In minutul 39 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Romeo Constantin SURDU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alin DOBROSAVLEVICI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai Cătălin BORDEIANU (mijlocaș central). In minutul 45+3 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mihai ROMAN I si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș dreapta). In minutul 66 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Benjamin Thomas KUKU si intra Norbert Sandor FEKETICS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Deivydas MATULEVIČIUS (atacant). In minutul 73 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Alin DOBROSAVLEVICI si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa FC Botoșani.

0 - 1 19’ Ianis ZICU
27’ Thomas KUKU
35’ Raul COSTIN
Victoraș ASTAFEI 37’
0 - 2 39’ Gabriel MATEI
Radoslav DIMITROV 42’
43’ Romeo SURDU
45+2’ Alin DOBROSAVLEVICI
1 - 2 Mihai BORDEIANU 45+3’
Mihai ROMAN
Hortencio Barbosa WILLIE
46’
Mihai BORDEIANU
Andrei HERGHELIGIU
59’
2 - 2 Cătălin GOLOFCA 66’
68’ Thomas KUKU
Norbert FEKETICS
3 - 2 Deivydas MATULEVIČIUS 73’
75’ Raul COSTIN
Andrei CIOLACU
76’ Alin DOBROSAVLEVICI