Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Iulius Radu Timar (Marghita)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 2100

Meciul din data 22.09.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 2100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Iulius Radu Timar (Marghita).

ASA Târgu-Mureș: Andrei Cosmin CIOLACU, Gabriel Eugen MATEI, Norbert Sandor FEKETICS, Alin DOBROSAVLEVICI, Andrei CORDOȘ, Robert CANDREA, Claudiu BELU-IORDACHE, Gabriel Stelian MUREŞAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Romeo Constantin SURDU, Ianis Alin ZICU si rezervele: Gaston Xavier MENDY, Benjamin Thomas KUKU, Octavian Ronaldo DEACONU, Emil Cosmin DICĂ, Octavian URSU, Adrian Ioan VICIU.

Astra Giurgiu: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Romario Răzvan MOISE, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, GERALDO Washington Regufe Alves, FABRÍCIO Silva Dornellas, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Viorel NICOARĂ, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, Silviu BALAURE.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Norbert Sandor FEKETICS si intra Emil Cosmin DICĂ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Robert CANDREA si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 70, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Gaston Xavier MENDY
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gaston Xavier MENDY
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra Takayuki SETO
In minutul 87, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel Constantin FLOREA (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Emil DICĂ
46’
Andrei CIOLACU 55’
Robert CANDREA
Thomas KUKU
66’
Claudiu BELU-IORDACHE
Gaston MENDY
70’
75’ Constantin BUDESCU
Viorel NICOARĂ
80’ Viorel NICOARĂ
Gaston MENDY 81’
85’ Mansaly BOUBACAR