Arbitri asistenţi Miclos István Nagy (Cluj), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Zoltán Szekély (Baia Mare)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 400

Meciul din data 25.09.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos István Nagy (Cluj), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

ACS Poli Timișoara: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, Fernando LLORENTE Mañas, Cătălin Petre DOMAN, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Octavian DRĂGHICI, Sebastian VELCOTĂ, Iulian ROȘU, George Alexandru NEAGU, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Vasile Marius CURILEAC, Alin Ioan ȘERONI.

ASA Târgu-Mureș: Claudiu BELU-IORDACHE, Ianis Alin ZICU, Romeo Constantin SURDU, Ciprian RUS, Alon NETZER, Gabriel Stelian MUREŞAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Gabriel Eugen MATEI, Benjamin Thomas KUKU, Alin DOBROSAVLEVICI, Emil Cosmin DICĂ si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Vlad Călin MORAR, Alexandru Octavian IONIȚĂ, Octavian Ronaldo DEACONU, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA, Gaston Xavier MENDY.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 24, schimbare, iese fundaș central Cristian Dorel SCUTARU si intra Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ciprian RUS (atacant). In minutul 29 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ianis Alin ZICU
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 64, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 70, schimbare, iese atacant Ciprian RUS si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Ianis Alin ZICU si intra Gaston Xavier MENDY
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Adrian STRĂUȚ si intra George Alexandru NEAGU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Robert CANDREA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, João Pedro MINGOTE Ribeiro
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gaston Xavier MENDY

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

KUKU
21’ Claudiu BELU-IORDACHE