Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 4500

Meciul din data 23.10.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin).

ASA Târgu-Mureș: Claudiu BELU-IORDACHE, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Gaston Xavier MENDY, Yuval Zvi JAKOBOVICH, Andrei CORDOȘ, Robert CANDREA, Alin DOBROSAVLEVICI, Vlad Călin MORAR, Ianis Alin ZICU, Romeo Constantin SURDU, Gabriel Stelian MUREŞAN si rezervele: Benjamin Thomas KUKU, Emil Cosmin DICĂ, Octavian Ronaldo DEACONU, Andrei Cosmin CIOLACU, Adrian Ioan VICIU, Octavian URSU, Alon NETZER.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Ovidiu Marian POPESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alexandru BOURCEANU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Fernando Henrique BOLDRIN, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: Sulley Ali Sariki MUNIRU, Florin Constantin NIȚĂ, Alin Dorinel TOȘCA, Alexandru TUDORIE, Antonio JAKOLIŠ, Dennis MAN, Adnan AGANOVIĆ.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Romeo Constantin SURDU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Dennis MAN
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Romeo Constantin SURDU si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Antonio JAKOLIŠ
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Benjamin Thomas KUKU (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert CANDREA si intra Emil Cosmin DICĂ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Vlad Călin MORAR si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, João Pedro MINGOTE Ribeiro
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Antonio JAKOLIŠ. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Wilfred MOKE Abro (fundaș central). In minutul 90 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Romeo SURDU 28’
57’ Ovidiu POPESCU
Dennis MAN
Romeo SURDU
Thomas KUKU
65’
72’ Adrian POPA
Antonio JAKOLIŠ
1 - 0 Thomas KUKU 74’
75’ Fernando BOLDRIN