A.S. Ardealul Târgu-Mureș - CS Universitatea Craiova - 05.11.2016 English version
Data disputării 05.11.2016 - 18:00
Stadion Trans-Sil
Localitatea Târgu Mureș
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuș)
Spectatori 1500

Meciul din data 05.11.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

ASA Târgu-Mureș: Claudiu BELU-IORDACHE, Robert CANDREA, Ciprian RUS, Alon NETZER, Gabriel Stelian MUREŞAN, Vlad Călin MORAR, Yuval Zvi JAKOBOVICH, Alin DOBROSAVLEVICI, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, João Pedro MINGOTE Ribeiro si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Ianis Alin ZICU, Octavian URSU, Benjamin Thomas KUKU, Octavian Ronaldo DEACONU, Andrei CORDOȘ, Sebastian BUCUR.

CS Universitatea Craiova: Marius Ionuț BRICEAG, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Andrei Virgil IVAN, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Stephane ACKA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Apostol Aleksandrov POPOV, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Alin Mihai MANEA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Renato KELIĆ, Laurențiu POPESCU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Olivian Laurențiu SURUGIU.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Apostol Aleksandrov POPOV (mijlocaș dreapta). In minutul 29 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
In minutul 37, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace restul de 53 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Ciprian RUS si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Cosmin CIOLACU si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Apostol Aleksandrov POPOV si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert CANDREA si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 89, ASA Târgu-Mureș - CS Universitatea Craiova, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Olivian Laurențiu SURUGIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.