Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 500

Meciul din data 25.11.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Andrei Constantinescu (București).

ASA Târgu-Mureș: Gabriel Eugen MATEI, Ianis Alin ZICU, Romeo Constantin SURDU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Vlad Călin MORAR, Gaston Xavier MENDY, Yuval Zvi JAKOBOVICH, Alin DOBROSAVLEVICI, Octavian Ronaldo DEACONU, Andrei CORDOȘ, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Iordan ANGELESCU, Ciprian RUS, Alon NETZER, Benjamin Thomas KUKU, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Daniel LÓPEZ Albés, Romario Sandu BENZAR, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alex Tchuimeni NIMELY, Răzvan MARIN, Cristian George GANEA, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cătălin CARP, Kévin BOLI si rezervele: Sorin Nicușor RĂDOI, Ionuț Daniel VÂNĂ, Florin Flavius PURECE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Gabriel Cristian IANCU, Alexandru CICÂLDĂU, Alexandru BUZBUCHI.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gaston Xavier MENDY
In minutul 24, ASA Târgu-Mureș - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Răzvan MARIN
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Kévin BOLI (fundaș central). In minutul 45 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Octavian Ronaldo DEACONU si intra Robert CANDREA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Andrei CORDOȘ si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Romeo Constantin SURDU si intra Iordan ANGELESCU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 78, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel LÓPEZ Albés si intra Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.