1 - 0

Astra Giurgiu - A.S. Ardealul Târgu-Mureș - 03.02.2017 English version
Data disputării 03.02.2017 - 20:00
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 03.02.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Andrei Constantinescu (București).

Astra Giurgiu: Alexandru IONIŢĂ II, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Daniel George NICULAE, Florin LOVIN, FABRÍCIO Silva Dornellas, Constantin Valentin BUDESCU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU si rezervele: Viorel NICOARĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, GERALDO Washington Regufe Alves, Sergiu Florin BUȘ, Ionuț BOȘNEAG, BOUBACAR Mansaly, Silviu BALAURE.

ASA Târgu-Mureș: Cristian Marian BALGIU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Konstantinos ROUGKALAS, Javier VELAYOS Rodríguez, Eduard PAP, Bănel NICOLIȚĂ, Gaston Xavier MENDY, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA, Marius Cornel BÂTFOI si rezervele: Robert SZASZ, Ciprian RUS, Marvin SCHIEB, Bogdan Mihai MOGA, Octavian Ronaldo DEACONU, Sebastian BUCUR.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Tiberiu Claudiu PETRIŞ si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Cosmin CIOLACU si intra Ciprian RUS
In minutul 66, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 72, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Sergiu Florin BUȘ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Cristian Marian BALGIU si intra Marvin SCHIEB
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra GERALDO Washington Regufe Alves

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.