Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 08.04.2017 dintre echipele FC Voluntari si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Voluntari: Florin Dorin ACSINTE, Hrvoje SPAHIJA, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU si rezervele: Ionuț BALAUR, Mircea Alexandru BORNESCU, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Andrei IONESCU, Venelin FILIPOV, Petre Daniel IVANOVICI.

ASA Târgu-Mureș: Gabriel Stelian MUREŞAN, Marius Marcel CONSTANTIN, Emil Cosmin DICĂ, Nicolás Martín GOROBSOV, Bănel NICOLIȚĂ, Eduard PAP, Konstantinos ROUGKALAS, Ciprian RUS, Andrei Dumitru SIN, Javier VELAYOS Rodríguez, Andrei Cosmin CIOLACU si rezervele: Răzvan Victor Florin DULAP, Viorel FERFELEA, Bogdan Mihai MOGA, Robert CANDREA, Mihai Vasile PETRA, Andrei TORNYAI.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Andrei Cosmin CIOLACU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 12 al partidei dintre FC Voluntari si ASA Târgu-Mureș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Emil Cosmin DICĂ si intra Mihai Vasile PETRA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 51 al partidei dintre FC Voluntari si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Konstantinos ROUGKALAS
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Stelian MUREŞAN si intra Robert CANDREA
In minutul 66, FC Voluntari - ASA Târgu-Mureș, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru ASA Târgu-Mureș de Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 70, schimbare, iese fundaș dreapta Javier VELAYOS Rodríguez si intra Viorel FERFELEA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Vasile MAFTEI 04’
09’ Andrei CIOLACU
1 - 0 Adrian BĂLAN 12’
34’ Emil DICĂ
46’ Emil DICĂ
Mihai PETRA
2 - 0 Mihai CĂPĂȚÂNĂ 51’
51’ Konstantinos ROUGKALAS