Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 400

Meciul din data 19.05.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Daniel Hulubei (Vaslui).

Pandurii Târgu-Jiu: Paul PĂCURAR, Daniel Ionel STANA, Laurențiu POPESCU, ERICO Constantino da Silva, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cornel Alexandru ENE, Ionuț Adrian CIOINAC, Sorin Marian BUȘU, Paul Ștefan BATIN, Olivian Laurențiu SURUGIU si rezervele: Cătălin Florin HLISTEI, Răzvan Marian STANCA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Yasin HAMED, Denis Gigi BRÂNZAN, Ionuț Bogdan ZAINA.

ASA Târgu-Mureș: Alexandru TUDOSE, Javier VELAYOS Rodríguez, Răzvan Sorin STOICA, Mihai Vasile PETRA, Marvin SCHIEB, Bănel NICOLIȚĂ, Eduard PAP, Carlos CHERTES, Marius Marcel CONSTANTIN, Robert CANDREA, Gaston Xavier MENDY si rezervele: Cristian Marian BALGIU, Andrei Dumitru SIN, Ciprian RUS, Bogdan Mihai MOGA, Răzvan Victor Florin DULAP, Viorel FERFELEA.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Mihai Vasile PETRA
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olivian Laurențiu SURUGIU si intra Yasin HAMED
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Vasile PETRA si intra Viorel FERFELEA
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionel STANA si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Marvin SCHIEB si intra Andrei Dumitru SIN
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de ERICO Constantino da Silva (fundaș central). In minutul 72 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Răzvan Sorin STOICA si intra Ciprian RUS
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Dragoș Petruț FIRȚULESCU si intra Cătălin Florin HLISTEI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Yasin HAMED
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cornel Alexandru ENE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

STOICA
25’ Mihai PETRA
Olivian SURUGIU
Yasin HAMED
52’
53’ Marius CONSTANTIN
Ionuț CIOINAC 56’
57’ Mihai PETRA
Viorel FERFELEA
Daniel STANA
Sergiu NEGRUȚ
59’
64’ Marvin SCHIEB
Andrei SIN
1 - 0 ERICO 72’
73’ Răzvan Sorin STOICA