Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 28.05.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin).

ACS Poli Timișoara: Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BĂRBUȚ, Vasile Marius CURILEAC, Gabriel CÂNU, Cătălin Petre DOMAN, George Alexandru NEAGU, Alexandru Adrian POPOVICI, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Josip ŠOLJIĆ, Josip FUČEK si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Cosmin Marian BÂRNOI, Marius Marian CROITORU, Octavian DRĂGHICI, Sebastian MAILAT, Mădălin George SMARANDA.

ASA Târgu-Mureș: Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Robert CANDREA, Carlos CHERTES, Gaston Xavier MENDY, Bănel NICOLIȚĂ, Mihai Vasile PETRA, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Marvin SCHIEB, Răzvan Sorin STOICA, Alexandru TUDOSE, Javier VELAYOS Rodríguez si rezervele: Eduard PAP, Sebastian BUCUR, Răzvan Victor Florin DULAP, Viorel FERFELEA, Andrei Dumitru SIN, Cristian Marian BALGIU.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Adrian POPOVICI (atacant). In minutul 03 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Adrian POPOVICI (atacant). In minutul 17 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Marvin SCHIEB si intra Andrei Dumitru SIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Tiberiu Claudiu PETRIŞ si intra Viorel FERFELEA
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Sebastian MAILAT
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Marius Marian CROITORU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Sebastian MAILAT (rezervă). In minutul 59 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Bănel NICOLIȚĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 65 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Viorel FERFELEA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 85, schimbare, iese atacant Răzvan Sorin STOICA si intra Cristian Marian BALGIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

1 - 0 Alexandru POPOVICI 03’
13’ Robert CANDREA
2 - 0 Alexandru POPOVICI 17’
46’ Marvin SCHIEB
Andrei SIN
46’ Tiberiu PETRIŞ
Viorel FERFELEA
Cristian BĂRBUȚ
Sebastian MAILAT
54’
Cătălin DOMAN
Marius CROITORU
57’
3 - 0 Sebastian MAILAT 59’
3 - 1 65’ Bănel NICOLIȚĂ
65’ Viorel FERFELEA
Alexandru POPOVICI
Cosmin BÂRNOI
76’
85’ Răzvan Sorin STOICA