Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuș)
Spectatori 1000

Meciul din data 05.06.2017 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

ASA Târgu-Mureș: Gaston Xavier MENDY, Răzvan Victor Florin DULAP, Marius Marcel CONSTANTIN, Robert CANDREA, Bănel NICOLIȚĂ, Bogdan Mihai MOGA, Alexandru TUDOSE, Andrei Dumitru SIN, Marvin SCHIEB, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Mihai Vasile PETRA si rezervele: Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Raul ILIESCU, Viorel FERFELEA, Emil Cosmin DICĂ, Sebastian BUCUR, Răzvan Sorin STOICA, Konstantinos ROUGKALAS.

FC Politehnica Iași: Vasile GHEORGHE, Adrian Sabin MOLDOVAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI si rezervele: Daisuke Caumanday SATO, Marian TÂRȘĂ, Vlad Andrei DANALE, Narcis Iulian BĂDIC, Robert Gabriel ASĂVOAEI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Adrian Sabin MOLDOVAN (atacant). In minutul 14 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, schimbare, iese atacant Marvin SCHIEB si intra Răzvan Sorin STOICA
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert CANDREA si intra Viorel FERFELEA
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Robert Gabriel ASĂVOAEI
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Vasile PETRA si intra Raul ILIESCU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Robert Gabriel ASĂVOAEI
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Bănel NICOLIȚĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 82 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Răzvan Sorin STOICA
27’
Marius CONSTANTIN 36’
Robert CANDREA
Viorel FERFELEA
46’
55’ Ionuţ PANŢÂRU
Robert Gabriel ASĂVOAEI
58’ Cătălin ȘTEFĂNESCU
Vlad Andrei DANALE
67’ Alexandru CIUCUR
Narcis BĂDIC
Mihai PETRA
Raul ILIESCU
70’
75’ Robert Gabriel ASĂVOAEI
1 - 1 Bănel NICOLIȚĂ 82’