Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 7134

Meciul din data 23.07.2017 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 7134 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Dinamo București: Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Ionuț NEDELCEARU, José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Jaime Manuel PENEDO Cano, Adam NEMEC, Filipe Guterres NASCIMENTO si rezervele: Tha'er Fayed BAWAB, Valentin Ionuţ COSTACHE, Azer BUŠULADŽIĆ, Claudiu Vasile BUMBA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Paul Viorel ANTON.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Daniel Iliuță POPA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Stelian Nicolae CUCU, Alberto COBREA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Eduard PAP, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Marian TÂRȘĂ, Benjamin Thomas KUKU, Lóránd Levente FÜLÖP, Esteban CIACCHERI.

In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Răzvan TINCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Paul Viorel ANTON
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 69 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv May Sphiwe MAHLANGU si intra Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alberto COBREA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Olimpiu Vasile MORUȚAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

POPA
54’ Mihai BORDEIANU
Răzvan TINCU
58’ Laurențiu BUȘ
Tiberiu SEREDIUC
Sergiu HANCA 64’
Filipe NASCIMENTO
Paul ANTON
67’
0 - 1 69’ Cătălin GOLOFCA
May Sphiwe MAHLANGU
Azer BUŠULADŽIĆ
72’
Steliano FILIP 79’
Sergiu HANCA
Valentin COSTACHE
85’
85’ Cătălin GOLOFCA
Thomas KUKU
88’ Alberto COBREA
Valentin COSTACHE 90+2’
90+2’ Olimpiu MORUȚAN