Data disputării 24.07.2017 - 21:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 200

Meciul din data 24.07.2017 dintre echipele FC Voluntari si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București).

FC Voluntari: Dragoș BALAURU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Gabriel Mihai DEAC, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Alexandru TUDORIE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cristian POPESCU si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Vlad Alexandru OLTEANU, Mihai VODUŢ, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Doru POPADIUC.

Astra Giurgiu: "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Filip MRZLJAK, Viorel NICOARĂ, Mateo POLJAK, Alexandru Constantin STAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Anthony LE TALLEC, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Florin BEJAN, Silviu BALAURE si rezervele: Piotr POLCZAK, Robert Alexandru VÂLCEANU, Romario Răzvan MOISE, Alexandru IONIŢĂ II, Alexandru Adrian DANDEA, Bogdan PLANIĆ, Ionuț BOȘNEAG.

In minutul 18, FC Voluntari - Astra Giurgiu, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de ERICO Constantino da Silva
In minutul 24, schimbare, iese fundaș central ERICO Constantino da Silva si intra Piotr POLCZAK
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș dreapta). In minutul 36 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU (mijlocaș central). In minutul 63 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 66 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 1.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mateo POLJAK si intra Robert Alexandru VÂLCEANU
In minutul 75, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Mihai VODUŢ
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Doru POPADIUC
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Piotr POLCZAK
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 0 18’ autogol ERICO
24’ ERICO
Piotr POLCZAK
1 - 1 36’ Silviu BALAURE
Florin ACSINTE 43’
Petre IVANOVICI 53’
55’ Claudiu BELU-IORDACHE