Data disputării 17.09.2017 - 18:00
Stadion Concordia
Localitatea Chiajna
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 1500

Meciul din data 17.09.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Bogdan Gheorghe (București).

Concordia Chiajna: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Andrei Ovidiu MARC, Octavian Ronaldo DEACONU, Marian CRISTESCU, Nicușor FOTA, Cristian Ionuț BUD, Tha'er Fayed BAWAB, Stjepan BABIĆ, Alexandru Cristian ALBU, Romario KORTZORG, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI si rezervele: Marius George PENA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Alin DOBROSAVLEVICI, Alessandro CAPARCO, Dan Mihai BUCȘĂ, Florin Marian RĂSDAN, Robert Dumitru RĂDUCANU.

CFR 1907 Cluj: Billel OMRANI, Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Daniel RUS, Andrei Iosif MUREŞAN, Bryan NOUVIER, Thierry MOUTINHO, Cristian Marian MANEA, Florin Cristi VASILE, Giedrius ARLAUSKIS, Kévin BOLI, Ciprian Ioan DEAC si rezervele: Alexandru Nicolae VLAD, Dan Nicolae NISTOR, Srdjan LUCHIN, Ovidiu Ștefan HOBAN, Tomislav DUKA, Marius Cătălin COMAN, Ibrahima BALDÉ.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Thierry MOUTINHO si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Tha'er Fayed BAWAB si intra Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Romario KORTZORG
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Octavian Ronaldo DEACONU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 71, Concordia Chiajna - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC
In minutul 74, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Marius Cătălin COMAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stjepan BABIĆ si intra Marius George PENA
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Ionuț Andrei PETELEU si intra Srdjan LUCHIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

OMRANI
17’ Ionuț PETELEU
39’ Billel OMRANI
56’ Thierry Rua MOUTINHO