Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Iulian Radu (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 05.11.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr Constantin Rădulescu. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Iulian Radu (București).

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Dan Nicolae NISTOR, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Florin Cristi VASILE, Andrei Iosif MUREŞAN, Thierry MOUTINHO, Yasin HAMED, Ibrahima BALDÉ, Laurențiu Daniel RUS, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

FC Politehnica Iași: Ivan KELAVA, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Narcis Iulian BĂDIC, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Pedro Amando Rafael MENDES, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA si rezervele: Marius CHELARU, Salim CISSÉ, Vlad Andrei DANALE, Vitalijs JAGODINSKIS, Aleksei KOȘELEV, Danu SPĂTARU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș dreapta). In minutul 62 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Politehnica Iași, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 69, schimbare, iese atacant Pedro Amando Rafael MENDES si intra Salim CISSÉ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Andrei CRISTEA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 77, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Danu SPĂTARU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Florin Cristi VASILE
In minutul 84, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Ibrahima BALDÉ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Marian MANEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.