Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 1000

Meciul din data 03.12.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Juventus București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Daniel Hulubei (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Ovidiu Marian POPESCU, Marian PLEAȘCĂ, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Ionuț Justinian LARIE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC, Dennis MAN si rezervele: Andrei Daniel VLAD, Daniel BENZAR, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Gabriel Nicolae ENACHE, Florinel Teodor COMAN.

Juventus București: Valentin BĂRBULESCU, George CĂLINȚARU, Valentin Costin DIMA, Virgil Andrei DRĂGHIA, Nika DZALAMIDZE, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Simon Moise MĂZĂRACHE, Ivan SESAR, WALACE da Silva, Florin Bogdan ŞTEFAN, Liviu Dorin BĂJENARU si rezervele: Ovidiu MORARIU, Iulian CARABELA, Florin CAZAN, Ciprian Cătălin PETRE, Relu Marian STOIAN, Alexandru Florian ZAHARIA, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

In minutul 46, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 54 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Juventus București, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Dorin BĂJENARU si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 78 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Juventus București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta George CĂLINȚARU si intra Ciprian Cătălin PETRE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Juventus București, scorul devine 3 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Nika DZALAMIDZE si intra Florin CAZAN
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 90 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Juventus București, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Florinel COMAN
46’
1 - 0 Florin TĂNASE 54’
70’ Liviu BĂJENARU
Cătălin ŢÂRĂ
Florin TĂNASE 71’
Ovidiu POPESCU
Harlem GNOHÉRÉ
76’
2 - 0 Florin TĂNASE 78’
79’ George CĂLINȚARU