FC Botoșani - Fotbal Club FCSB - 10.12.2017 English version
Data disputării 10.12.2017 - 20:00
Localitatea Botoșani
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 5000

Meciul din data 10.12.2017 dintre echipele FC Botoșani si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Botoșani: Andrei Andonie BURCĂ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cătălin BORDEIANU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA, George Andrei MIRON, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Daniel Iliuță POPA, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU si rezervele: Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Esteban CIACCHERI, Eduard PAP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan Constantin OAIDĂ.

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ionuț Justinian LARIE, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Florin Lucian TĂNASE, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Daniel BENZAR, Florinel Teodor COMAN, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Marian PLEAȘCĂ, Ovidiu Marian POPESCU, Andrei Daniel VLAD.

In minutul 12, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 58 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Esteban CIACCHERI
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 71, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan TINCU si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.