Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Vasile Marcel (București)
Spectatori 3350

Meciul din data 17.12.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3350 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Marko MOMČILOVIĆ, Ionuț Justinian LARIE, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Florinel Teodor COMAN, Dennis MAN si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Daniel BENZAR, Andrei Daniel VLAD, Ovidiu Marian POPESCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, ARTUR JORGE.

Viitorul Constanța: Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru CICÂLDĂU, Bradley DE NOOIJER, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian George GANEA, Robert George HODOROGEA, Daniel LÓPEZ Albés, Sebastian MLADEN, Árpád Ors György TORDAI, Bogdan Ionuț ŢÂRU, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Denis DRĂGUȘ, Alexandru BUZBUCHI, Răzvan HORJ, Ionuț Daniel VÂNĂ, Tudor Cristian BĂLUȚĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 43, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 47 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 49, schimbare, iese rezervă Ovidiu Marian POPESCU si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 54, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 57, schimbare, iese fundaș dreapta Daniel LÓPEZ Albés si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 62, schimbare, iese extremă stânga ERIC de Oliveira Pereira si intra Denis DRĂGUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 65 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Ovidiu POPESCU
30’
Florinel COMAN 34’
Harlem GNOHÉRÉ 43’
Júnior MORAIS
49’
54’ Bradley DE NOOIJER
Ionuț VÂNĂ
57’ Dani LÓPEZ
Tudor BĂLUȚĂ
62’ ERIC
Denis DRĂGUȘ
2 - 0 Marko MOMČILOVIĆ 65’
Júnior MORAIS 66’
68’ Alexandru CICÂLDĂU