Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 400

Meciul din data 18.12.2017 dintre echipele FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Adrian Popescu (Craiova).

FC Voluntari: Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR, Venelin FILIPOV, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cristian POPESCU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Gabriel Mihai DEAC, Vlad Alexandru OLTEANU si rezervele: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Cosmin Florin ACHIM, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Doru POPADIUC, Mircea Valentin LEASĂ, Costin LAZĂR, George Petruț GAVRILAŞ.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: István Sándor FÜLÖP, Sebastian GHINGA, Constantin GRECU, Răzvan Tudor DAMIAN, Dragoş HUIBAN, Roland NICZULY, Stefan NIKOLIĆ, Milovan PETROVIKJ, Ionuț URSU, Constantin Cristian DIMA, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Claudiu Constantin HEREA, FEJÉR Bela Csongor, Attila László HADNAGY, Patrick Mihai PETRE, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Zsombor VERESS, Florin DUMBRAVĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 19 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Florin DUMBRAVĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 28 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Răzvan Tudor DAMIAN si intra Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Dragoş HUIBAN si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Milovan PETROVIKJ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sebastian GHINGA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Doru POPADIUC
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese fundaș stânga Vlad Alexandru OLTEANU si intra Mircea Valentin LEASĂ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ionuț URSU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 0 Petre IVANOVICI 19’
26’ Constantin GRECU
Florin DUMBRAVĂ
2 - 0 Adrian BĂLAN 28’
46’ Răzvan DAMIAN
Issa THIAW
54’ Dragoş HUIBAN
Patrick PETRE
Gabriel Mihai DEAC
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
63’
64’ Milovan PETROVIKJ
66’ Sebastian GHINGA