Data disputării 03.02.2018 - 20:45
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 4000

Meciul din data 03.02.2018 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Gaz metan Mediaș: Cristian Bogdan SÂRGHI, Diogo ROSADO, Mario Junior RONDÓN Fernández, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Alexandru Doru GREAB, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Valentin Iulian CREȚU, Marius Marcel CONSTANTIN, Nasser CHAMED, David CAIADO Dias si rezervele: Ionuț NEAGU II, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Iulian Lucian CRISTEA, ELY Ernesto Lopes FERNANDES, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Andrei Daniel VLAD, Doru Mihai PINTILII, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Marko MOMČILOVIĆ, Dennis MAN, Valerică Marius GĂMAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Constantin Valentin BUDESCU, Romario Sandu BENZAR, Ionuț Justinian LARIE si rezervele: Denis ALIBEC, Cristian TĂNASE, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ovidiu Marian POPESCU, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE.

In minutul 26, Gaz metan Mediaș - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Denis ALIBEC
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Denis ALIBEC (rezervă). In minutul 62 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta David CAIADO Dias si intra ELY Ernesto Lopes FERNANDES
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central JOÃO DIOGO Gomes de Freitas si intra Ionuț NEAGU II
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 73, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Cristian TĂNASE
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ionuț NEAGU II (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Roberto ROMEO
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Marius Marcel CONSTANTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 1 26’ penalty Constantin BUDESCU
46’ Dragoş NEDELCU
Lucian FILIP
46’ Dennis MAN
Denis ALIBEC
Cristian SÂRGHI 51’
58’ Constantin BUDESCU
0 - 2 62’ Denis ALIBEC
David CAIADO
ELY FERNANDES
63’
JOÃO DIOGO
Ionuț NEAGU
63’
68’ Ionuț LARIE
73’ Florin TĂNASE
TĂNASE Cristian
75’ Denis ALIBEC
76’ FILIPE TEIXEIRA
1 - 2 Ionuț NEAGU 79’
Valentin CREȚU
Roberto ROMEO
85’
85’ Marko MOMČILOVIĆ