Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 12.02.2018 dintre echipele Concordia Chiajna si Dinamo București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Concordia Chiajna: Dan Mihai BUCȘĂ, Andrei Ovidiu MARC, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicușor FOTA, Alessandro CAPARCO, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Claudiu Vasile BUMBA, Tha'er Fayed BAWAB, Paul Ștefan BATIN, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Andrei PREPELIȚĂ si rezervele: Octavian Ronaldo DEACONU, Cristian Ionuț BUD, Stjepan BABIĆ, NIVALDO Alves Freitas Santos, Marius George PENA.

Dinamo București: José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO, Ionuț NEDELCEARU, Vlad Alexandru OLTEANU, Dan Nicolae NISTOR, Ivan PEŠIĆ, Adam NEMEC, Aitor MONROY Rueda, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Laurențiu Constantin BRĂNESCU si rezervele: Jaime Manuel PENEDO Cano, Daniel Iliuță POPA, Gabriel Andrei TORJE, Antun PALIĆ, Robert Marian MOLDOVEANU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ivan PEŠIĆ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aitor MONROY Rueda si intra Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș central Tha'er Fayed BAWAB si intra Cristian Ionuț BUD
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Diogo Ferreira SALOMÃO (mijlocaș stânga). In minutul 58 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ivan PEŠIĆ si intra Gabriel Andrei TORJE
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Diogo Ferreira SALOMÃO
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Nicolae BĂRBOIANU si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș stânga). In minutul 69 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gabriel Andrei TORJE (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 1 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Cristian Ionuț BUD (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 2 - 3.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei PREPELIȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Daniel Iliuță POPA (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 2 - 4.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Andrei Ovidiu MARC (fundaș central). In minutul 81 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 3 - 4.
In minutul 83, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu MARC si intra Marius George PENA

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 3 pentru echipa Dinamo București.

NEMEC
34’ Ivan PEŠIĆ
46’ Aitor MONROY
Daniel POPA
0 - 1 47’ Adam NEMEC
Tha'er BAWAB
Cristian BUD
50’
0 - 2 58’ Diogo Ferreira SALOMÃO
59’ Ivan PEŠIĆ
Gabriel TORJE
59’ Diogo Ferreira SALOMÃO