CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu - 17.02.2018 English version
Data disputării 17.02.2018 - 20:45
Localitatea Cluj
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Constantin Țolea (Galați)
Spectatori 3000

Meciul din data 17.02.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

CFR 1907 Cluj: Emmanuel Juan CULIO, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Andrei Iosif MUREŞAN, Cristian Marian MANEA, Alexandru IONIŢĂ II, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giedrius ARLAUSKIS, George Marius ȚUCUDEAN, Florin Cristi VASILE si rezervele: Billel OMRANI, Srdjan LUCHIN, Valentin Ionuţ COSTACHE, Mihai Cătălin BORDEIANU, Ibrahima BALDÉ, Ionuț Andrei PETELEU, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

Astra Giurgiu: Piotr POLCZAK, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, Laurențiu Cosmin BUȘ, Florin BEJAN, Anatole Bertrand ABANG, Mihai Ionuț BUTEAN si rezervele: Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, ERICO Constantino da Silva, Alexandru Adrian DANDEA, Bogdan Remus CHIPIRLIU, Ionuţ Ciprian BICEANU, Silviu BALAURE.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO (mijlocaș central). In minutul 09 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Florin Cristi VASILE
In minutul 61, schimbare, iese Sergiu Florin BUȘ si intra Silviu BALAURE
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru IONIŢĂ II si intra Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 67 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Florentin MATEI si intra Bogdan Remus CHIPIRLIU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario Răzvan MOISE si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 84, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Bogdan Remus CHIPIRLIU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Florin Cristi VASILE 20’
61’ Sergiu BUȘ
Silviu BALAURE
Alexandru IONIȚĂ II
Billel OMRANI
63’
2 - 0 George ȚUCUDEAN 67’
70’ Florentin MATEI
Bogdan CHIPIRLIU
70’ Romario MOISE
Ovidiu HOBAN
Mihai BORDEIANU
78’
83’ Romario MOISE
Ionuţ BICEANU
George ȚUCUDEAN
Valentin COSTACHE
84’
88’ Bogdan CHIPIRLIU