1 - 1

Fotbal Club FCSB - Astra Giurgiu - 12.08.2017 English version
Data disputării 12.08.2017 - 21:00
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 6085

Meciul din data 12.08.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 6085 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Fotbal Club FCSB: Romario Sandu BENZAR, Vlad Alexandru ACHIM, William Douglas DE AMORIM, Mihai Alexandru BĂLAȘA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Florin Constantin NIȚĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Marian PLEAȘCĂ, Ovidiu Marian POPESCU si rezervele: Ionuț Justinian LARIE, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Florin Lucian TĂNASE.

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Anatole Bertrand ABANG, Piotr POLCZAK, Florin BEJAN, Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, Valentin GHEORGHE, Alexandru Adrian DANDEA si rezervele: Viorel NICOARĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Risto RADUNOVIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Romario Răzvan MOISE (mijlocaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 10, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valentin GHEORGHE
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 45, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 45, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru Constantin STAN si intra Risto RADUNOVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Ionuț Justinian LARIE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 65 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Anatole Bertrand ABANG si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario Răzvan MOISE si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 83, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 83 in 10 jucatori.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Eduard Cornel STĂNCIOIU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Plamen Ivanov ILIEV

Cătălin GOLOFCA
10’
24’ Valentin V. GHEORGHE
30’ Alexandru DANDEA
Mihai BĂLAȘA
Florin TĂNASE
45’
45’ Alexandru STAN
Risto RADUNOVIĆ
Ionuț LARIE
46’
1 - 1 Harlem GNOHÉRÉ 65’
66’ Anatole ABANG
Viorel NICOARĂ
BENZAR Romario 69’
70’ Romario MOISE
74’ Romario MOISE
Andrei PIȚIAN
82’ Alexandru IONIȚĂ II
Ionuț LARIE 82’
83’ Alexandru IONIȚĂ II