Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 200

Meciul din data 16.03.2018 dintre echipele Juventus București si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Adrian Popescu (Craiova).

Juventus București: Gökhan KARDES, Vasile GHEORGHE, Róbert ELEK, Stephan Leonard DRĂGHICI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Liviu Dorin BĂJENARU, Charles Benoit Koffi ACOLATSE, Mihai Daniel LECA, WALACE da Silva, Reda RABEI, Daniel POPESCU si rezervele: Andrei Cosmin CIOLACU, Valentin Costin DIMA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, George Petruț GAVRILAŞ, Cristian CIOBANU, Florin Bogdan ŞTEFAN, Viorel NICOARĂ.

ACS Poli Timișoara: Mihaiță Alexandru ROMAN, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alin Ioan ȘERONI, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Denis Grațian HARUŢ, Andrei Ștefan ENESCU, Gabriel CÂNU, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Adrian ZALUSCHI, Octavian DRĂGHICI, Maximiliano Fernando OLIVA, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI.

GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Róbert ELEK (atacant). In minutul 14 al partidei dintre Juventus București si ACS Poli Timișoara, Juventus București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Gökhan KARDES
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, WALACE da Silva
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 55, schimbare, iese fundaș dreapta Gökhan KARDES si intra Valentin Costin DIMA
In minutul 58, schimbare, iese fundaș stânga Alin Ioan ȘERONI si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 62, schimbare, iese fundaș stânga Daniel POPESCU si intra Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Adrian STRĂUȚ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 74, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Reda RABEI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Juventus București.

1 - 0 Robert ELEK 14’
23’ Andrei ARTEAN
23’ Cristian MELINTE
Gökhan KARDES 26’
WALACE 45’
46’ Gabriel CÂNU
Marius CROITORU
Gökhan KARDES
Valentin DIMA
55’
58’ Alin ȘERONI
Maximiliano Fernando OLIVA
Daniel POPESCU D.
Florin ȘTEFAN
62’
67’ Gabriel VAȘVARI
69’ Bogdan STRĂUȚ
Alexandru CIUCUR
Robert ELEK
Marian CONSTANTINESCU
74’
88’ Alexandru MUNTEANU