Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 4500

Meciul din data 19.03.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, Victor Teodor RÂMNICEANU, Jure OBŠIVAČ, Attila László HADNAGY, Alex Rodriguez GORRIN, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, Albert DALMAU Martínez, Ousmane Diarassouba VIERA, Yasin HAMED si rezervele: Marko SIMONOVSKI, Ionuț URSU, Nick ROSS, Milovan PETROVIKJ, Patrick Mihai PETRE, Roland NICZULY, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Daniel BENZAR, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Lucian Cristian CAZAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Costin LAZĂR, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mihai Adrian MINCĂ, Marian PLEAȘCĂ si rezervele: Gabriel Mihai DEAC, Cosmin Florin ACHIM, Dragoș BALAURU, Florin Lucian CERNAT, Mircea Valentin LEASĂ, Daniel Ionuț NOVAC, Adrian Ionuț VOICU.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 45, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 49, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de István Sándor FÜLÖP
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, István Sándor FÜLÖP
In minutul 60, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Nicolae BUCURICĂ si intra Cosmin Florin ACHIM
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alex Rodriguez GORRIN si intra Milovan PETROVIKJ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 74, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Victor Teodor RÂMNICEANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel BENZAR

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

BĂLAN
04’ Costin LAZĂR
0 - 1 45’ penalty Laurențiu MARINESCU
1 - 1 penalty István FÜLÖP 49’
István FÜLÖP 52’
60’ Bogdan BUCURICĂ
Cosmin ACHIM
Alex GORRIN
Milovan PETROVIKJ
64’
Yasin HAMED
Patrick PETRE
69’
2 - 1 penalty István FÜLÖP 71’
Attila HADNAGY
Marko SIMONOVSKI
74’
75’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Gabriel Mihai DEAC
78’ Laurențiu MARINESCU