Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Adrian Ionescu (București)

Meciul din data 20.04.2018 dintre echipele Dinamo București si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Vlad Bârleanu (București).

Dinamo București: Sergiu Cătălin HANCA, Ricardo Florin GRIGORE, Alin DUDEA, Luka MARIĆ, Diogo Ferreira SALOMÃO, Jaime Manuel PENEDO Cano, Vlad Alexandru OLTEANU, Dan Nicolae NISTOR, Robert Marian MOLDOVEANU, May Sphiwe MAHLANGU, Daniel Iliuță POPA si rezervele: Ion GHEORGHE, Gabriel Andrei TORJE, José Antonio ROMERA Navarro, Mihai Cristian POPESCU, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO.

ACS Poli Timișoara: Alexandru MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Alexandru Adrian POPOVICI, Răzvan Dincă RAȚ, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Gabriel CÂNU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Octavian DRĂGHICI, Andrei Ștefan ENESCU, Denis Grațian HARUŢ, Vasile Marius CURILEAC, Maximiliano Fernando OLIVA, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Alin Ioan ȘERONI.

In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Cosmin Marian BÂRNOI si intra Denis Grațian HARUŢ
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Daniel Iliuță POPA
In minutul 57, schimbare, iese extremă stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Gabriel Andrei TORJE
In minutul 66, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Adam NEMEC
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Adrian POPOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Robert Marian MOLDOVEANU (extremă dreapta). In minutul 74 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 90+1, schimbare, iese extremă dreapta Robert Marian MOLDOVEANU si intra Ion GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

POPOVICI
46’ Cosmin BÂRNOI
Denis HARUŢ
Daniel POPA 48’
Diogo Ferreira SALOMÃO
Gabriel TORJE
57’
Daniel POPA
Adam NEMEC
66’
66’ Gabriel CÂNU
Alin ȘERONI
70’ Alexandru POPOVICI
1 - 0 Robert MOLDOVEANU 74’
75’ Alexandru POPOVICI