Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 800

Meciul din data 28.04.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Alexandru Cerei (Cluj).

ACS Poli Timișoara: Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Denis Grațian HARUŢ, Octavian DRĂGHICI, Gabriel CÂNU, Andrei Viorel ARTEAN, Mihaiță Alexandru ROMAN, Răzvan Dincă RAȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Cătălin George STRATON si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, Andrei Ștefan ENESCU, Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI, Alin Ioan ȘERONI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Bogdan Adrian STRĂUȚ.

Concordia Chiajna: Marian CRISTESCU, Andrei Alexandru PATACHE, Andrei PREPELIȚĂ, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Cristian Ionuț BUD, Claudiu Vasile BUMBA, Alessandro CAPARCO, Nicușor FOTA, Paul Ștefan BATIN, Stjepan BABIĆ, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: NIVALDO Alves Freitas Santos, Marius George PENA, Armantas VITKAUSKAS, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Octavian Ronaldo DEACONU, Dan Mihai BUCȘĂ, Tha'er Fayed BAWAB.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Stjepan BABIĆ
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 50, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 54, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 56, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra NIVALDO Alves Freitas Santos
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alessandro CAPARCO
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

BUD
17’ Andrei PATACHE
35’ Stjepan BABIĆ
40’ Andrei PREPELIȚĂ
Ronaldo DEACONU
Alexandru CIUCUR 48’
Cristian MELINTE
Alin ȘERONI
50’
Mihăiță ROMAN II
Alexandru POPOVICI
54’
56’ Cristian BUD
NIVALDO
Alexandru CIUCUR
Alexandru ŢIGĂNAŞU
67’
79’ Claudiu BUMBA
Tha'er BAWAB
84’ Alesandro CAPARCO