Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Vasile Marcel (București)
Spectatori 50

Meciul din data 05.05.2018 dintre echipele Juventus București si FC Botoșani se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 50 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Juventus București: Reda RABEI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Gabriel Bogdan SIMION, Gökhan KARDES, Vasile GHEORGHE, Cornel Alexandru ENE, Stephan Leonard DRĂGHICI, Valentin Costin DIMA, Cristian CIOBANU, Cristian Marian BALGIU, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: Ciprian Cătălin PETRE, Robert NEACȘU, Mihai Daniel LECA, George Petruț GAVRILAŞ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Liviu Dorin BĂJENARU, Charles Benoit Koffi ACOLATSE.

FC Botoșani: Vlad Alexandru ACHIM, Florin Dorin ACSINTE, Mircea Ionuț AXENTE, Andrei Andonie BURCĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, George Andrei MIRON, Răzvan Constantin OAIDĂ, Eduard PAP, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Mihai ROMAN I si rezervele: Naif Ahmad HAZAZI, Alberto COBREA, Lóránd Levente FÜLÖP, Bojan GOLUBOVIĆ, Nicolae Constantin MUȘAT, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 05 al partidei dintre Juventus București si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Juventus București si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 23, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Bogdan SIMION si intra Liviu Dorin BĂJENARU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Juventus București si FC Botoșani, scorul devine 0 - 3.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Costin DIMA si intra Mihai Daniel LECA
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 79, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Liviu BĂJENARU
23’
0 - 3 31’ Mircea AXENTE
37’ Vlad ACHIM
Valentin DIMA
Mihai LECA
46’
Stephan DRĂGHICI
Marian CONSTANTINESCU
53’
Liviu BĂJENARU 56’
66’ Jonathan RODRÍGUEZ