Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 04.08.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Adrian Popescu (Craiova).

Astra Giurgiu: Neluț Stelian ROȘU, Filip MRZLJAK, Azdren LLULLAKU, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Laurențiu Cosmin BUȘ, Ionuţ Ciprian BICEANU, Florin BEJAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu BALAURE, Alexandru Constantin STAN si rezervele: Radu CRIŞAN, Risto RADUNOVIĆ, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Julien Antoine BÈGUE, Denis ALIBEC.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Stefan VELEV, Ousmane Diarassouba VIERA, Ibrahima TANDIA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Daisuke Caumanday SATO, Roland NICZULY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Igor JOVANOVIC, Yasin HAMED, István Sándor FÜLÖP, Bryan NOUVIER si rezervele: Florin Bogdan ŞTEFAN, Stephan Leonard DRĂGHICI, Marko SIMONOVSKI, Dániel Bálint PROSSER, Joseph MENSAH, FEJÉR Bela Csongor.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș stânga). In minutul 03 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Bryan NOUVIER
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș dreapta Yasin HAMED si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Joseph MENSAH
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Marko SIMONOVSKI (rezervă). In minutul 62 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuţ Ciprian BICEANU si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Joseph MENSAH
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Neluț Stelian ROȘU si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN