Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Iuliuss Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 3000

Meciul din data 11.08.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, István Sándor FÜLÖP, Stephan Leonard DRĂGHICI, Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, Ousmane Diarassouba VIERA, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: FEJÉR Bela Csongor, Dániel Bálint PROSSER, Aleksandr KARNITSKIY, Yasin HAMED, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marko SIMONOVSKI.

FC Politehnica Iași: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andrei Dumitru SIN, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Dylan Armando FLORES Knowles, Adriàn GALLEGO Arias, Luwagga William KIZITO, Martin MIMOUN, Alberto COBREA, Ionuț Adrian CIOINAC si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Laurențiu Daniel RUS, Denis RUSU, Alexandru Florian ZAHARIA, Vlad Andrei DANALE, Marius CHELARU.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dylan Armando FLORES Knowles
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ousmane Diarassouba VIERA (fundaș central). In minutul 29 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Joseph MENSAH
In minutul 51, schimbare, iese fundaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Joseph MENSAH si intra Yasin HAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Stefan VELEV (mijlocaș defensiv). In minutul 56 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Roland NICZULY
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Martin MIMOUN si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru Florian ZAHARIA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Yasin HAMED (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Stephan Leonard DRĂGHICI si intra Aleksandr KARNITSKIY
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Aleksandr KARNITSKIY
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Patrick Mihai PETRE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

CRISTEA
18’ Dylan FLORES
1 - 0 Ousmane VIERA 29’
Joseph MENSAH 42’
51’ Ionuţ PANŢÂRU
Patrick PETRE
53’ Cosmin FRĂSINESCU