Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 1000

Meciul din data 26.10.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Politehnica Iași: Dylan Armando FLORES Knowles, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Adriàn GALLEGO Arias, Lewis ENOH, Andrei CRISTEA, Alberto COBREA, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei Dumitru SIN si rezervele: Laurențiu Daniel RUS, Kamer QAKA, Patrick Mihai PETRE, Narcis Iulian BĂDIC, Lawson BEKUI, Moussa SANOH, Denis RUSU.

FC Hermannstadt: Ionuț STOICA, Juvhel Hama TSOUMOU, Daniel Vasile TĂTAR, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Nemanja MIJUSKOVIC, Răzvan Ionuţ DÂLBEA, Ilja ANTONOV, Ștefan Miluță BLĂNARU, Cătălin Vasile CĂBUZ, Lucian Mihai DUMITRIU, Alexandru Adrian DANDEA si rezervele: Bogdan Gheorghe RUSU, Cătălin PÂRVULESCU, Jordan N'KOLOLO, Toma NIGA, Petrișor Ionuț PETRESCU, Pedro MOREIRA, Andrei Mihai HERGHELIGIU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Juvhel Hama TSOUMOU (atacant). In minutul 22 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, FC Hermannstadt deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Tiberiu Andrei SEREDIUC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Hermannstadt de Lucian Mihai DUMITRIU (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Hermannstadt, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Cosmin Valentin FRĂSINESCU si intra Kamer QAKA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 62, schimbare, iese atacant Lewis ENOH si intra Lawson BEKUI
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Nemanja MIJUSKOVIC
In minutul 72, schimbare, iese atacant Ștefan Miluță BLĂNARU si intra Bogdan Gheorghe RUSU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Hermannstadt, Răzvan Ionuţ DÂLBEA
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Lucian Mihai DUMITRIU si intra Pedro MOREIRA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luís Carlos Almada Soares PLATINI
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ilja ANTONOV si intra Petrișor Ionuț PETRESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Hermannstadt.

0 - 1 22’ Juvhel TSOUMOU
32’ Tiberiu SEREDIUC
0 - 2 38’ Lucian DUMITRIU
Cosmin FRĂSINESCU
Kamer QAKA
46’
Ionuţ PANŢÂRU
Patrick PETRE
46’
Lewis ENOH
Lawson BEKUI
62’
70’ Nemanja MIJUSKOVIC