Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 3500

Meciul din data 27.10.2018 dintre echipele FC Botoșani si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

FC Botoșani: Diego FABBRINI, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Andrei Alexandru PATACHE, Enriko PAPA, Eduard PAP, Răzvan Constantin OAIDĂ, George Andrei MIRON, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ si rezervele: Martin FRAISL, Eduard FLORESCU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei CHINDRIȘ, Lossémy KARABOUÉ, Nikola TRUJIĆ, Hervin ONGENDA.

Viitorul Constanța: Denis DRĂGUȘ, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Ianis HAGI, Lyes Hafid HOURI, Sebastian MLADEN, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Radu Ștefăniță BOBOC, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Andrei Virgil CIOBANU, Virgil Eugen GHIȚĂ, Srdjan LUCHIN, Mihai VODUŢ, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș defensiv Răzvan Constantin OAIDĂ si intra Eduard FLORESCU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Lyes Hafid HOURI si intra Mihai VODUŢ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Mihai VODUŢ (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Hervin ONGENDA
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Ștefăniță BOBOC si intra Srdjan LUCHIN
In minutul 80, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Nikola TRUJIĆ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Denis DRĂGUȘ si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 86, FC Botoșani - Viitorul Constanța, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Nikola TRUJIĆ (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.