Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 2500

Meciul din data 05.12.2018 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Mircea Orbuleț (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Ousmane Diarassouba VIERA, FEJÉR Bela Csongor, Florin Bogdan ŞTEFAN, Stefan VELEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA, Daisuke Caumanday SATO, Adrián RUS, Igor JOVANOVIC, GABRIEL Rodrigues de Moura, Bryan NOUVIER si rezervele: Ionuț URSU, Marko SIMONOVSKI, Roland NICZULY, Joseph MENSAH, Aleksandr KARNITSKIY, Yasin HAMED, Stephan Leonard DRĂGHICI.

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Romario Sandu BENZAR, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Lucian Ionuț FILIP, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Florinel Teodor COMAN, Antonio JAKOLIŠ, Mihai ROMAN I, Raul Andrei RUSESCU, Andrei Daniel VLAD.

In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Florin Bogdan ŞTEFAN (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 53, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Dennis MAN si intra Raul Andrei RUSESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florinel Teodor COMAN (rezervă). In minutul 61 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 1.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Marko SIMONOVSKI
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 2.
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Ibrahima TANDIA si intra Joseph MENSAH
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Joseph MENSAH (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Fotbal Club FCSB, scorul devine 4 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.