Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 4500

Meciul din data 09.02.2019 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Dinamo București se disputa in localitatea Sfântu Gheorghe pe stadionul Municipal. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Bogdan Gheorghe (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Roland NICZULY, Stefan VELEV, Ousmane Diarassouba VIERA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA, Marko SIMONOVSKI, Adrián RUS, Daisuke Caumanday SATO, Igor JOVANOVIC, Yasin HAMED, GABRIEL Rodrigues de Moura si rezervele: Florin Bogdan ŞTEFAN, Aleksandr KARNITSKIY, Joseph MENSAH, FEJÉR Bela Csongor, Stephan Leonard DRĂGHICI.

Dinamo București: Deian Cristian SORESCU, Dan Nicolae NISTOR, Simon Terwase ZENKE, Rachid AÏT-ATMANE, Sean McDERMOTT, Mattia MONTINI, Linas KLIMAVIČIUS, Reda JAADI, Ricardo Florin GRIGORE, Ioan Constantin FILIP, Naser ALIJI si rezervele: Mamoutou N'DIAYE, Athanasios PAPAZOGLOU, Ivan PEŠIĆ, Daniel Iliuță POPA, Vlad Ionuț MUŢIU, Jordan David MUSTOE, Denis CIOBOTARIU.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Yasin HAMED
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ousmane Diarassouba VIERA
In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș dreapta Yasin HAMED si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Simon Terwase ZENKE
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Rachid AÏT-ATMANE
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Rachid AÏT-ATMANE si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Igor JOVANOVIC
In minutul 57, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo București, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Igor JOVANOVIC si intra Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Simon Terwase ZENKE si intra Mamoutou N'DIAYE
In minutul 63, schimbare, iese atacant Marko SIMONOVSKI si intra Joseph MENSAH
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mamoutou N'DIAYE
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mattia MONTINI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Reda JAADI si intra Ivan PEŠIĆ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Deian Cristian SORESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Naser ALIJI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Stephan DRĂGHICI
31’
46’ Simon ZENKE
52’ Rachid AIT-ATMANE
55’ Rachid AIT-ATMANE
Daniel POPA
Igor JOVANOVIC 56’
0 - 1 57’ penalty Dan NISTOR
Igor JOVANOVIC
Florin ȘTEFAN
58’
61’ Simon ZENKE
Mamoutou N'DIAYE
Marko SIMONOVSKI
Joseph MENSAH
63’
65’ Mamoutou N'DIAYE