Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 1000

Meciul din data 06.04.2019 dintre echipele Dunărea Călărași si FC Voluntari se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București).

Dunărea Călărași: Gaston Xavier MENDY, Cristian Bogdan SÂRGHI, Srdjan LUCHIN, Gabriel Cristian IANCU, Georgian HONCIU, Selim BEN DJEMIA, Abdelmajid Najib AMMARI, Gabriel Bogdan SIMION, Aymen SOUDA, Cătălin George STRATON, Gabriel Nicolae ENACHE si rezervele: Abdelhakim OMRANI, Mediop NDIAYE, Junior MAPUKU, Hamidou KEYTA, Conor HENDERSON, Nicolae CALANCEA, Daniel BENZAR.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Richard GADZE, Ion GHEORGHE, Aissa Bilal LAÏDOUNI, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Franco SIGNORELLI, Alexandru TUDORIE, Alexandru Nicolae VLAD, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Igor ARMAŞ si rezervele: Bozhidar Konstantinov MITREV, Adrian Ionuț BĂLAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Gabriel Mihai DEAC, Robert George HODOROGEA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Adriano RUSSO.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Selim BEN DJEMIA
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Aymen SOUDA
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Bogdan SIMION si intra Daniel BENZAR
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Abdelmajid Najib AMMARI
In minutul 57, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Conor HENDERSON
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Franco SIGNORELLI
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Richard GADZE si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Aymen SOUDA si intra Junior MAPUKU
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cristian Bogdan SÂRGHI
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Daniel BENZAR (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Voluntari, Dunărea Călărași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Franco SIGNORELLI si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 88, jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cristian Bogdan SÂRGHI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dunărea Călărași ramane din minutul 88 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Igor ARMAŞ (fundaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre Dunărea Călărași si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cătălin George STRATON
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Gabriel Mihai DEAC

TUDORIE
10’ Alexandru RĂUŢĂ
Selim BEN DJEMIA 29’
Aymen SOUDA 41’
Gabriel SIMION 45+2’
Gabriel SIMION
Daniel BENZAR
46’
Abdelmadjid AMMARI 51’
Gabriel ENACHE
Conor HENDERSON
57’
60’ Franco SIGNORELLI
66’ Richard GADZE
Gabriel Mihai DEAC
Aymen SOUDA
Junior MAPUKU
68’
69’ RICARDINHO
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Cristian SÂRGHI 73’
1 - 0 Daniel BENZAR 76’
81’ Franco SIGNORELLI
Adrian BĂLAN
Cristian SÂRGHI 88’
1 - 1 90+3’ Igor ARMAŞ
Cătălin STRATON 90+3’
90+4’ Gabriel Mihai DEAC