CS Universitatea Craiova - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - 29.04.2019 English version
Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 7000

Meciul din data 29.04.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 7000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru MATEIU, Mirko PIGLIACELLI, Valentin Mihai MIHĂILĂ, Renato KELIĆ, Matteo FEDELE, Isaac DONKOR, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei CRISTEA, Alexandru CICÂLDĂU si rezervele: Marius Ionuț BRICEAG, Raoul Petre BAICU, Laurențiu POPESCU, Răzvan Ștefan POPA, Cesar MEZA COLLI, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Stephan Leonard DRĂGHICI.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Igor JOVANOVIC, Ousmane Diarassouba VIERA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Ibrahima TANDIA, Aleksandr KARNITSKIY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Bryan NOUVIER, Aboud Omar KHAMIS, Dylan Armando FLORES Knowles, Yasin HAMED, FEJÉR Bela Csongor si rezervele: Andrei SÂNTEAN, Florin Bogdan ŞTEFAN, Stefan VELEV, Relu Marian STOIAN, Daisuke Caumanday SATO, Joseph MENSAH, Sebastian RUDOL.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Ibrahima TANDIA
In minutul 47, schimbare, iese fundaș central Igor JOVANOVIC si intra Sebastian RUDOL
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FEJÉR Bela Csongor
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Dylan Armando FLORES Knowles
In minutul 54, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Carlos Manuel dos Santos FORTES
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș stânga). In minutul 57 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Yasin HAMED si intra Florin Bogdan ŞTEFAN
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Matteo FEDELE si intra Stephan Leonard DRĂGHICI
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Bryan NOUVIER si intra Joseph MENSAH
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin Mihai MIHĂILĂ
In minutul 86, schimbare, iese extremă stânga Valentin Mihai MIHĂILĂ si intra Raoul Petre BAICU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.