Arbitri asistenţi Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Romică Bîrdeș (Pitești)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Valentin Mateescu (Ploiești)
Spectatori 100

Meciul din data 20.05.2019 dintre echipele Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ionuț Coza (Cernica - If) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Sabin Stroe (Pitești), Romică Bîrdeș (Pitești).

Astra Giurgiu: Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, ERICO Constantino da Silva, Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuţ Ciprian BICEANU, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Denis ALIBEC, Risto RADUNOVIĆ si rezervele: Radu CRIŞAN, MIGUEL José Oliveira Silva SANTOS, Vahid HAMBO, Constantin Cristian DIMA, Radu CHIRIAC, Julien Antoine BÈGUE, ROMÁRIO Santos Pires.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Stefan VELEV, Roland NICZULY, Florin Bogdan ŞTEFAN, Ibrahima TANDIA, Andrei SÂNTEAN, Sebastian RUDOL, Aboud Omar KHAMIS, Aleksandr KARNITSKIY, GABRIEL Rodrigues de Moura, Igor JOVANOVIC, Nicolae CARNAT si rezervele: Ousmane Diarassouba VIERA, Gabriel Cristian VAŞVARI, Yasin HAMED, István Sándor FÜLÖP, FEJÉR Bela Csongor.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Filip MRZLJAK (mijlocaș central). In minutul 13 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (extremă stânga). In minutul 27 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 0.
In minutul 38, schimbare, iese fundaș central Igor JOVANOVIC si intra Yasin HAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Ibrahima TANDIA (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Andrei SÂNTEAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Aboud Omar KHAMIS
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Romario Răzvan MOISE (mijlocaș stânga). In minutul 63 al partidei dintre Astra Giurgiu si Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul devine 3 - 1.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Yasin HAMED
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuţ Ciprian BICEANU si intra Julien Antoine BÈGUE
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Risto RADUNOVIĆ si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta GABRIEL Rodrigues de Moura si intra Etele BALASKA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Sebastian RUDOL
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Filip MRZLJAK si intra Radu CHIRIAC
In minutul 90+2, Astra Giurgiu - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scorul este 3 - 2. Autogol, inscris de ERICO Constantino da Silva

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.

2 - 0 Silviu BALAURE 27’
38’ Igor JOVANOVIC
Yasin HAMED
2 - 1 43’ Ibrahima TANDIA
45’ Andrei SÂNTEAN
60’ Aboud Omar KHAMIS
3 - 1 Romario MOISE 63’