Data disputării 04.05.2019 - 18:00
Stadion Ion Comșa
Localitatea Călărași
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 3500

Meciul din data 04.05.2019 dintre echipele Dunărea Călărași si Dinamo București se disputa in localitatea Călărași pe stadionul Ion Comșa. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Dunărea Călărași: Cătălin George STRATON, Gabriel Bogdan SIMION, Gaston Xavier MENDY, Srdjan LUCHIN, Gabriel Cristian IANCU, Conor HENDERSON, Filip GLIGOROV, Gabriel Nicolae ENACHE, Alin DOBROSAVLEVICI, Daniel BENZAR, Abdelmajid Najib AMMARI si rezervele: Aymen SOUDA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Hamidou KEYTA, Georgian HONCIU, Steliano FILIP, Nicolae CALANCEA, Cristian Bogdan SÂRGHI.

Dinamo București: Naser ALIJI, Simon Terwase ZENKE, Deian Cristian SORESCU, Daniel Iliuță POPA, Dan Nicolae NISTOR, Mamoutou N'DIAYE, Mattia MONTINI, Damien DUSSAUT, Ricardo Florin GRIGORE, Vlad Ionuț MUŢIU, Linas KLIMAVIČIUS si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Athanasios PAPAZOGLOU, Parfait MANDANDA, Reda JAADI, Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila, Denis CIOBOTARIU.

In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Srdjan LUCHIN
In minutul 56, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Athanasios PAPAZOGLOU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Simon Terwase ZENKE si intra Reda JAADI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Abdelmajid Najib AMMARI
GOOOL! Gol marcat pentru Dunărea Călărași de Abdelmajid Najib AMMARI (mijlocaș dreapta). In minutul 70 al partidei dintre Dunărea Călărași si Dinamo București, Dunărea Călărași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Deian Cristian SORESCU si intra Alexandre Domingos CHRISTOVÃO M'Futila
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mamoutou N'DIAYE
In minutul 75, schimbare, iese fundaș dreapta Filip GLIGOROV si intra Aymen SOUDA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Bogdan SIMION
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Damien DUSSAUT
In minutul 82, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Gabriel Nicolae ENACHE. Dunărea Călărași va trebui sa trebui sa joace restul de 8 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 82, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Florin GRIGORE. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 8 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Naser ALIJI
In minutul 85, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Daniel BENZAR
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel BENZAR si intra Hamidou KEYTA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dunărea Călărași, Cătălin George STRATON

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dunărea Călărași.

Srdjan LUCHIN 43’
56’ Daniel POPA
Athanasios PAPAZOGLOU
58’ Simon ZENKE
Reda JAADI R.
Alin DOBROSAVLEVICI 59’
Abdelmadjid AMMARI 70’
1 - 0 Abdelmadjid AMMARI 70’
71’ Deian SORESCU
Alexander CHRISTOVÃO
75’ Mamoutou N'DIAYE