Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 9693

Meciul din data 28.07.2019 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Chindia Târgoviște se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 9693 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Stelian Slabu (Brașov).

CS Universitatea Craiova: Antoni IVANOV, Kamer QAKA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Mirko PIGLIACELLI, Renato KELIĆ, Vasile Nicolae CONSTANTIN, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Ștefan Marinel VLĂDOIU si rezervele: Laurențiu POPESCU, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Alexandru IONIŢĂ II, Carlos Manuel dos Santos FORTES, Ștefan BAIARAM, Bogdan Ilie VĂTĂJELU.

Chindia Târgoviște: Marian Mihai AIOANI, Mihai VODUŢ, Daniel Ionuț NOVAC, Mihai Alexandru NEICUȚESCU, Cristian Daniel NEGUȚ, Robert NECIU, Daniel Constantin FLOREA, Mihai Daniel LECA, Liviu Ionuţ MIHAI II, Cornel DINU II, Marius Mădălin MARTAC si rezervele: Vadim RAȚĂ, Dinu MOLDOVAN, Denis Constantin DUMITRAȘCU, Cristian Georgian CHERCHEZ, Alexandru Constantin BENGA, Ovidiu Alexandru BIC, Andrei BURLACU.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 25, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Marinel VLĂDOIU si intra Ivan MARTIĆ
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Mihai Alexandru NEICUȚESCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 46 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Chindia Târgoviște, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 61, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Denis Constantin DUMITRAȘCU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Liviu Ionuţ MIHAI II si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Kamer QAKA si intra Alexandru MATEIU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel Constantin FLOREA si intra Cristian Georgian CHERCHEZ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CICÂLDĂU si intra Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chindia Târgoviște, Cornel DINU II

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

VODUŢ
20’ Daniel FLOREA
Ștefan VLĂDOIU
Ivan MARTIĆ
25’
26’ Mihai NEICUȚESCU
1 - 0 Mihăiță ROMAN II 46’